"Imre 8 órakor kerékpáron elindult a szomszédos faluba átlag 16 km/h átlagsebességgel. Fél órával később Béla utánament motorkerékpárral, aki átlag 40 km/h sebességgel követte Imrét. Mikor érte utol Imrét a motoros? Ekkor hány kilóméterre voltak a falujuktól?"
2008. okt. 23. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt a képletet oldd meg:


x*16+8=x*40


x=idő

A szorzat pedig a távolság.

2008. okt. 23. 10:30
 2/3 anonim ***** válasza:
Jujj, nem képlet, hanem egyenlet.
2008. okt. 23. 10:36
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor találkoznak, amikor a kettőjük által megtett út azonos.

Imre által megtett út: S=16×T

Ezalatt Béla által megtett út: S=40×(T-0.5) mivel fél órával később indult.

Ezt megoldod "T"-re: 16T=40(T-0.5) megkapod, mennyi idő múlva találkoztak.

Ha ezt beszorzod Béla sebességével (mármint a kerékpáréval) megkapod a távolságot.

2008. okt. 23. 13:05