Egy szakadék széléről a szakadékba követ ejtünk. A kő földhöz ütődését 10s múlva halljuk. Milyen mély a szakadék?


g=10m/s2

a hangsebesség c=340 m/s


2017. nov. 6. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:

legyen h a kút mélysége.


Szabadesésében

h=g/2*t^2 => t1 = gyök(2h/g)

A hang a kút aljáról egenletes sebességgel ér fel.

t2=h/340


t1+t2=10


gyök(2h/g) + h/340 = 10


Ez egy másodfokú egyenlet h=391,5 m fog kijönni, ha megoldod.

2017. nov. 6. 22:19
 2/2 anonim ***** válasza:
szerintem az már olyan mély, hogy nem hallod
2017. nov. 7. 04:35