g=10m/s2
a hangsebesség c=340 m/s
2017. nov. 6. 21:12
1/2 anonim válasza:
legyen h a kút mélysége.
Szabadesésében
h=g/2*t^2 => t1 = gyök(2h/g)
A hang a kút aljáról egenletes sebességgel ér fel.
t2=h/340
t1+t2=10
gyök(2h/g) + h/340 = 10
Ez egy másodfokú egyenlet h=391,5 m fog kijönni, ha megoldod.
2/2 anonim válasza:
szerintem az már olyan mély, hogy nem hallod