Előre is köszönöm a segítséget! :)2016. okt. 10. 18:30
1/2 2*Sü válasza:
Fizikakönyv kinyit:
Egyenletesen gyorsuló mozgás esetén:
s = (v₀*t) + a/2 * t²
Ahol v₀ a kezdősebesség (jelen esetben nulla), a a gyorsulás (jelen esetben a=g=9,81 m/s², t az eltelt idő, s a megtett út.
Illetve a = v/t.
Innen már csak használni kell a képleteket. De nem tudom miért jobb ezt itt olvasni, mint a tankönyvben.
2/2 anonim válasza:
kő esési útja: s=g/2*t1^2
csobb hangjának hozzád érése: s=v*t2
a 2 út ugye egyenlő, v=330m/s, t1+t2=1,5 => t2=1,5-t1
g/2*t1^2 = v*(1,5-t1) ==> ebből számold t1-et.
t1 ismeretében a becsapódási sebesség: v=g*t1