Út/szakadék mélységének mérése stopperrel. Milyen mély a kút ha a leejtés után 1,5 másodperccel halljuk csobbanni a kavicsot? Mekkora sebességgel csapódott be a vízbe?

Előre is köszönöm a segítséget! :)
2016. okt. 10. 18:30
 1/2 2*Sü ***** válasza:

Fizikakönyv kinyit:


Egyenletesen gyorsuló mozgás esetén:

s = (v₀*t) + a/2 * t²

Ahol v₀ a kezdősebesség (jelen esetben nulla), a a gyorsulás (jelen esetben a=g=9,81 m/s², t az eltelt idő, s a megtett út.


Illetve a = v/t.


Innen már csak használni kell a képleteket. De nem tudom miért jobb ezt itt olvasni, mint a tankönyvben.

2016. okt. 10. 18:45
 2/2 anonim ***** válasza:

kő esési útja: s=g/2*t1^2

csobb hangjának hozzád érése: s=v*t2

a 2 út ugye egyenlő, v=330m/s, t1+t2=1,5 => t2=1,5-t1


g/2*t1^2 = v*(1,5-t1) ==> ebből számold t1-et.

t1 ismeretében a becsapódási sebesség: v=g*t1

2016. okt. 10. 19:33