Ki tudja megoldani nekem ezt a két feladatot?

1. Vízszintes, teljesen sima talajon egy 4 kg tömegű test áll. Mekkora sebességre gyorsul fel a test 6.5 J munka árán? A cölöpverés teljesen rugalmatlan ütközésnek fogható fel a verőkos és a cölöp között. A verőkos tömege 500kg a cölöpé 450kg. Mekkora munkát végez a gravitációs mező, miközben 1.3m magasról leesik a verőkos a cölöpre? Mekkora a talaj ellenálló ereje, ha az ütés következtében a cölöp 1.2 cm-t mélyedt be a talajba?

2017. nov. 6. 20:55
 1/2 2*Sü ***** válasza:

Kétféleképpen lehet megoldani az ilyen feladatokat:


1. Felteszed a kérdést célszerűen a Közoktatás, tanfolyamok / Házifeladat kérdések kategóriában, esetleg valaki megoldja, persze ebből nem tanulsz semmit, így a következő dolgozatod nem sikerül majd fényesen. (Meg mivel a fizika további részeihez érteni kellene ezt annyira, hogy ilyen kaliberű feladatokat megoldj, így a következő években sem leszel túl jó fizikából.)


2. Kinyitod a tankönyvet, füzetet, megnézed miről is tanultatok, milyen összefüggéseket, képleteket. Nota bene ezeknél a feladatoknál különösebb nehézség nincs, egyszerűen csak be kell helyettesíteni a megadott adatokat egy képletbe és kiszámolni. Persze ehhez tudni kell, melyik képletbe kell behelyettesíteni és ott mi mit jelent, amihez meg ha órán nem jegyezted meg, el kell olvasni a tankönyv ide vágó részeit.

2017. nov. 6. 21:24
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első nagyon egyszerű. Mivel teljesen sima a talaj, eltekinthetünk a súrlódástól, azaz a befektetett 6,5 J munka teljes egészében mozgási energiává alakul. Ennek képlete m/2 * v^2

Tehát 2 * v^2 = 6,5

v^2 = 3,25

v = négyzetgyök 3,25 m/s


A második már zűrösebb. A helyzeti energiát kellene kiszámolni, ennek képlete m*g*h = 500 * 10 * 1,3 = 6500 J A többit meghagyom neked.

2017. nov. 6. 21:33