[link]


Kérlek segítsetek fontos lenne.

Előre is köszönöm!



#házi #kamat #dolgozat #pénzügy #fontos #kamatláb #pénzügy gyakorlat #effektív kamatláb #egyszerű kamat #inflációs áta
2017. nov. 2. 20:01
 1/1 anonim ***** válasza:

4. Feladat

A. Tipus

12%/6=2% r 2havi

Egy értéket kitalálok mondjuk: PV=1000 Ft

FV=1000*(1+2%)^(12*3)*(1+0,1*2)=1593,92 Ft


B. tipus

Pv=1000

FV=1000*(1+0,095/12)^(12 *5)=1605,01 Ft


Eltérés: 11,81Ft

Melyik a jobb: B


7. Feladat

FV=18000eFt

r=1.25%éves

n=7év

PV=18000/(1+0,0125)^7= 16500,89 eFt

PV=18000/(1+0,0125*7)=16551,72 eFt


8.feladat

NIR=16% éves - - féléves r=16%/2=8%

EIR=?

Kamatjóváírás félévente

Éves inflációs ráta: 10% - - féléves inflációs ráta: 5%

EIR=(1+NIR/m) ^m-1 én így tanultam de

Nem?

EIR=(1+0,08)/(1+0,05)-1=0,029 2,9% féléves

Éves (1,029)^2-1=0,059 5,9% éves

Ebben nem vagyok biztos


Tévedés és hiba jogát fentartom:)

2017. nov. 3. 09:25