Nem nagyon tudom megcsinálni a feladatot, hogyan kell!?

1/8*2^(x^2)=4^x

2017. júl. 28. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden kifejezést 2 hatványaként kell felírni:

1/8=2^(-3) és 4^x=2^(2x)

ezek miatt:

2^(x^2-3)=2^(2x)

Az exp. fgv. szig. mon. miatt:

x^2-3=2x

azaz

x^2-2x-3=0


innen már megy, gondolom

2017. júl. 28. 18:18
 2/2 A kérdező kommentje:
Á nem jutott eszembe negatív hatvány.. Köszönöm!
2017. júl. 28. 19:54