1/8*2^(x^2)=4^x2017. júl. 28. 17:27
1/2 anonim válasza:
Minden kifejezést 2 hatványaként kell felírni:
1/8=2^(-3) és 4^x=2^(2x)
ezek miatt:
2^(x^2-3)=2^(2x)
Az exp. fgv. szig. mon. miatt:
x^2-3=2x
azaz
x^2-2x-3=0
innen már megy, gondolom
2/2 A kérdező kommentje:
Á nem jutott eszembe negatív hatvány.. Köszönöm!
2017. júl. 28. 19:54