Feri bácsinak udvarán tyúkok és lovak vannak. Az állatoknak összesen 96 feje és 314 lába van. Hány tyúkja és hány lova van a bácsinak? Ezt a feladatot hogy kell megcsinálni?


2017. febr. 1. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

96 fej van, vagyis 96 állat van az udvaron.

Van tehát x tyúk és (96-x) ló.

A tyúkoknak 2 lába van, a lovaknak négy.

A lábak számát a következőképpen kapjuk meg:

x*2 + (96-x)*4 = 314

Ezt kellene megoldani.

Amúgy rossz kategóriába írtad a kérdést.

2017. febr. 1. 16:32
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a megfelelő kategóriában kérdezed meg.
2017. febr. 1. 16:34
 3/5 anonim ***** válasza:

T-tyúk

L- ló


L+T=96

2T+4L=314

feltéve hogy minden tyúknak 1 feje és 2 lába van, minden lónak 1 feje és 4 lába van


2 ismeretlenes egyenletrendszert megoldva kijön, hogy L=61 és T=35

tehát 61 ló és 35 tyúk van.

2017. febr. 1. 16:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyenlet nélkül is lehet:


96 fej, azaz 96 állat van.

Ha mind tyúk lenne, akkor 192 láb lenne.

Hiányzik 122 láb, azaz 61 pár.

Ez úgy pótolható, ha 61 tyúkot lóra cserélünk.

Tehát 35 tyúk és 61 ló van.

2017. febr. 2. 00:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Sose értem, hogy a teljesen jó és levezetett válaszokat miért pontozza le mindig valaki...
2017. febr. 2. 00:16