Hogy kell ezt az egyenletet megoldani? (SOS, segítseteek)

(3-2i)z + (5+2i)3i = 7-10i

2017. okt. 31. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

Elvégzed a szorzást a 2. zárójelnél, i^2=-1

kapod Alternate forms(1)

Beszorzol (3+2i)-vel, kapod a végeredményt.

2017. okt. 31. 15:02
 2/2 anonim ***** válasza:

Lineáris egyenlet, csak nem valós számokkal kell benne számolni, amúgy tök ugyanaz, mint a*x+b=c.

vagyis z=(7-10i - (5+2i)3i)/(3-2i), bármi is legyen az (egyébként 89/13 + 49i/13 lesz).

2017. okt. 31. 16:09