(3-2i)z + (5+2i)3i = 7-10i2017. okt. 31. 14:35
1/2 anonim válasza:
Elvégzed a szorzást a 2. zárójelnél, i^2=-1
kapod Alternate forms(1)
Beszorzol (3+2i)-vel, kapod a végeredményt.
2/2 anonim válasza:
Lineáris egyenlet, csak nem valós számokkal kell benne számolni, amúgy tök ugyanaz, mint a*x+b=c.
vagyis z=(7-10i - (5+2i)3i)/(3-2i), bármi is legyen az (egyébként 89/13 + 49i/13 lesz).