Meg zavar a 2/x es nem tudok kozos hatvanyalapra hozni. Valaki tud segiteni?


Kep

[link]



#algebra #binomialis tetel
2017. okt. 31. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Írd át: 2/x = 2*x^(-1), ill sqrt(x) = x^(1/2). Szerintem így már menni fog.
2017. okt. 31. 15:19
 2/3 anonim ***** válasza:

Átalakítod: -(x^(3/2) - 2)^9 / x^9

Ahhoz, hogy konstans tagot kapj, x^(3/2)-t a 6. hatványra kell emelni, tehát a mo: kombináció(9;6) * 2^3

Ellenőrizd:

[link]

2017. okt. 31. 15:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Megoldás (SPOILER ALERT :D):



Azt akarjuk tudni (a binomiális tétel alapján tudjuk, hogy ezt akarjuk tudni :D), hogy mely k-ra lesz (9 alatta k)*(2x^(-1))^k*(x^(1/2))^(9-k)) konstans, vagyis mely k-ra lesz ebben a kifejezésben az x kitevője 0.


Ezt a hatványazonosságok alapján rendezve k-ra 3 adódik, vagyis a keresett tag (9 alatta 3)*2^3 = 672.

2017. okt. 31. 15:29