Valaki segítene matematikából? Binomiális tétel


A kiterített alakban határozd meg azt a tagot, amelyben az x és y-nak egyformák a kitevői.


( (x^1/3 / y^1/6) + (x^1/2 / x^1/6) )^21



2015. máj. 25. 17:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszul zárójelezel. A hatványozás magasabb rendű művelet, mint az osztás…


Amúgy a kifejtésben az n-edik tag:

(x^(1/3)/y^(1/6))^n*(x^(1/2)/x^(1/6))^(21 – n) = x^(n/3)*y^(–n/6)*x^((21–n)/3) = x^(21/3)*y^(–n/6) = x^7*y^(–n/6).


21/3 = –n/6,

n = –42.

Mivel n csak 0 és 21 között lehet, ezért nincs olyan tag, ahol x-nek és y-nak egyformák a kitevői.

2015. máj. 25. 18:35