A kiterített alakban határozd meg azt a tagot, amelyben az x és y-nak egyformák a kitevői.
( (x^1/3 / y^1/6) + (x^1/2 / x^1/6) )^21
2015. máj. 25. 17:59
1/1 anonim válasza:
Szerintem rosszul zárójelezel. A hatványozás magasabb rendű művelet, mint az osztás…
Amúgy a kifejtésben az n-edik tag:
(x^(1/3)/y^(1/6))^n*(x^(1/2)/x^(1/6))^(21 – n) = x^(n/3)*y^(–n/6)*x^((21–n)/3) = x^(21/3)*y^(–n/6) = x^7*y^(–n/6).
21/3 = –n/6,
n = –42.
Mivel n csak 0 és 21 között lehet, ezért nincs olyan tag, ahol x-nek és y-nak egyformák a kitevői.