Sziasztok! Ma kaptam matekból egy házit és nem tudom megoldani,valaki tudna segíteni? Sürgős lenne

#matematika #egyenlőtlenség #CBS egyenlőtlenség
2017. okt. 23. 17:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt érdemes tudni, hogy a^3+b^3=(a+b)*(a^2-ab+b^2), tehát ezt az egyenlőtlenséget kapjuk:


(a+b)*(a^2-ab+b^2)>=2. Mivel a+b=2, ezért:

2*(a^2-ab+b^2)>=2, 2-vel való osztás után:

a^2-ab+b^2>=1, innen könnyedén be tudjuk úgy fejezni, hogyha adott, hogy a+b=2, akkor b=2-a, tehát b helyére ezt beírjuk:


a^2-a*(2-a)+(2-a)^2>=1, ezt pedig már meg tudod oldani könnyedén.

2017. okt. 23. 18:57