Sziasztok! Ma kaptam matekból egy házit és nem tudom megoldani,valaki tudna segíteni? Sürgős lenne2017. okt. 23. 17:56
1/1 anonim válasza:
Azt érdemes tudni, hogy a^3+b^3=(a+b)*(a^2-ab+b^2), tehát ezt az egyenlőtlenséget kapjuk:
(a+b)*(a^2-ab+b^2)>=2. Mivel a+b=2, ezért:
2*(a^2-ab+b^2)>=2, 2-vel való osztás után:
a^2-ab+b^2>=1, innen könnyedén be tudjuk úgy fejezni, hogyha adott, hogy a+b=2, akkor b=2-a, tehát b helyére ezt beírjuk:
a^2-a*(2-a)+(2-a)^2>=1, ezt pedig már meg tudod oldani könnyedén.