2016. febr. 17. 18:39
1/3 A kérdező kommentje:
Levezetnétek? :)
2016. febr. 17. 18:40
3/3 Fibonacci válasza:
a[n] = 11^(n+1) + 12^(2n-1)
a[n+1]= 11^(n+2) + 12^(2n+1)
a[n+1]-11·a[n] =
= 12^(2n+1)-11·12^(2n-1) =
= (12²-11)·12^(2n-1) =
= 133·12^(2n-1)
1.lépés
a[1] = 11² + 12 = 133 igaz
2.lépés
a[n+1] = 11·a[n] + 133·12^(2n-1)
tehát a 133-mal osztható a[n]-hez hozzáadva 133 valamilyen többszörösét
ismét 133-mal osztható számot kapunk.