A futópályán 400m 1 kör. Két futó közül az egyik 3,4 m/s a másik 3 m/s sebességgel fut. Egyszerre indulnak?


a, Mennyi idő múlva találkoznak ha ellentétes irányba futnak?

b, Mennyi idő múlva körözi le a gyorsabb a lassabbat?


2017. okt. 22. 18:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

a)

3,4*t+3*t=400

6,4*t=400

t=400/6,4 sec

b)

3,4*t-3*t=400

0,4*t=400

t=1000 sec

2017. okt. 22. 19:09