Van két koordinátám legyen az egyik P1 (7;0) másik P2 (7;1). Hogy számitom ki hogy melyik koordináta van közelebb az origohoz?


2017. okt. 20. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Pithagorasz-tétellel. Jelen esetben azonban egyszerű a válasz, azonnal látszik, hogy a P1 pont van közelebb.
2017. okt. 20. 11:40
 2/3 anonim ***** válasza:
Lerajzolod a koordinátarendszert, és belerajzolod a két pontot, amiket összekötsz az origóval
2017. okt. 21. 21:14
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

Gondolom, euklideszi térben kell. Ott két pont távolságát pont a Pithagorasz-tétel határozza meg.


Ha A(x_A,y_A) és B(x_B,y_B) pontok adottak, akkor a távolságuk:

d_{AB}=\sqrt{(x_B-x_A)^2+(y_B-y_A)^2}


Például U(6,8) és V(14,17) esetén

d_{UV}=\sqrt{(6-14)^2+(8-17)^2}=\sqrt{64+81}=\sqrt{145}\approx12,04

2017. okt. 22. 18:35