2017. okt. 20. 11:31
1/3 anonim válasza:
Pithagorasz-tétellel. Jelen esetben azonban egyszerű a válasz, azonnal látszik, hogy a P1 pont van közelebb.
2/3 anonim válasza:
Lerajzolod a koordinátarendszert, és belerajzolod a két pontot, amiket összekötsz az origóval
3/3 Tom Benko válasza:
Gondolom, euklideszi térben kell. Ott két pont távolságát pont a Pithagorasz-tétel határozza meg.
Ha A(x_A,y_A) és B(x_B,y_B) pontok adottak, akkor a távolságuk:
d_{AB}=\sqrt{(x_B-x_A)^2+(y_B-y_A)^2}
Például U(6,8) és V(14,17) esetén
d_{UV}=\sqrt{(6-14)^2+(8-17)^2}=\sqrt{64+81}=\sqrt{145}\approx12,04