2017. okt. 18. 20:57
1/4 bongolo válasza:
Miközben kihúztuk, ennyi munkát végzett a kezünk:
W = F·s = 50 N · 0,25 m
Ugyanennyi lesz a helyzeti energiája a magasban:
= m·g·h = 0,03 kg · g · h
2/4 anonim válasza:
1# -> Nem jó ahogy számoltál mert az erő nem állandó a kinyújtás közben hanem lineárisan növekszik.
3/4 bongolo válasza:
Teljesen igazad van, szégyellem is magam, hogy ilyen alapvető hibát vétettem...
F = 50 N
x = 0,25 m
m = 0,03 kg
A gumi rugóállandóját könnyen megkaphatjuk:
D = F/x
A kihúzott gumiban tárolt rugalmas energia pedig:
E = 1/2 · D · x² = 1/2 · F/x · x² = F·x/2 = ...
Ez lesz azonos a helyzeti energiával, amiből:
h = (F·x)/(2 m·g) = ...
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletesen levezetett választ! :)
2017. okt. 20. 19:36