Valaki segítene ezen matek példák megoldásában?

[link]
2017. okt. 18. 17:44
 1/3 bongolo ***** válasza:

Σ(1/k - 1/(k+1)) =

= (1/1-1/2)+(1/2-1/3)+(1/3-1/4)+...+(1/50-1/51)

páronként minden kiesik középen (-1/2+1/2, stb.), ennyi marad:

= 1/1 - 1/51

2017. okt. 18. 22:08
 2/3 bongolo ***** válasza:

A másikban a második szumma biztos, hogy j=4-től 4-ig megy? Mert akkor ennyi:

 3

 Σ(i+2·4)

i=1

ami egy sima számtani sor.

2017. okt. 18. 22:11
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez életmentő volt! :)
2017. okt. 21. 14:32