Fizika feladat megoldásában segitene valaki?


Sziasztok! Az alábbi két feladat megoldásara lenne szükségem, mert ezzel a kettővel sehogyse boldogultam. Előre is köszönöm a segitséget.

Egy test harmonikus rezgőmozgásának rezgésideje 1,6s amplitúdója 4cm. Mekkora a test kitérésr, sebessége és gyorsulása az egyensúlyi helyzeten történő áthaladás után t1=0,3 t2=1,3 másodperccel?

Egy kerék 6s alatt 12* fordul körbe.


Mekkora a szogsebessége, fordulatszáma, és periódus ideje?

Mekkpra a tengelytől 0,5meterrel lévő pontok kerületi sebessége és fordulatszáma?



2017. szept. 17. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

először mindent át kell váltani SI-be

ω=2π/T(periódusidő)

kitérés:y=Asin(ωt)

sebesség:v=Aωcos(ωt)

gyorsulás:a=-y*ω^2

ezekbe a képletekbe csak be kell helyettesíteni.


a másik feladat: a periódusidő azt jelenti mennyi idő alatt fordul körbe egyszer,ha 6s alatt 12 szer, akkor fél s alatt fog egyszer körbefordulni.

szögsebesség:ω=2π/T

fordulatszám:T=1/f

kerületi sebesség: vk=ω*r

2017. szept. 18. 18:02
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2017. szept. 20. 18:15