2017. okt. 17. 17:10
1/4 A kérdező kommentje:
0,6 * 10(7) elnézést!
2017. okt. 17. 17:13
2/4 anonim válasza:
10⁷ = 10 000 000
Tehát egy olyan szorzatról van szó, amelyikben
az egyik tényező 0,6
a másik tényező 10 000 000
A szorzat ugyanannyi marad, ha az egyik tényezőt 10-el szorozzuk, a másikat pedig 10-el osztjuk.
Például:
3 * 20 = 30 * 2
10 * 10 = 1 * 100
1 * 50 = 10 * 5
Visszatérve a feladathoz:
0,6 * 10 = 6
10 000 000 : 10 = 1 000 000 = 10⁶
Tehát a 0,6*10⁷ normál alakja 6*10⁶
3/4 anonim válasza:
Normálalak:
Egy 1-nél nagyobb, vagy egyenlő, 10-nél kisebb szám szorozva a megfelelő 10-es hatvánnyal.
Amit írtál:
0,6*10*10*10*10*10*10*10
A cél, hogy ebből a *10-ből annyit "elvegyél", hogy a 0,6-ból 1 és 10 közötti szám legyen. Tehát most egy 10-est kell "elvenni".
0,6 * 10 * 10^6
6 * 10^6
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen már értem :D
2017. okt. 17. 20:40