Pl. 0,6  10 (7) (a hetediken) -t hogy váltom át normálalakká?


2017. okt. 17. 17:10
 1/4 A kérdező kommentje:
0,6 * 10(7) elnézést!
2017. okt. 17. 17:13
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

10⁷ = 10 000 000

Tehát egy olyan szorzatról van szó, amelyikben

az egyik tényező 0,6

a másik tényező 10 000 000

A szorzat ugyanannyi marad, ha az egyik tényezőt 10-el szorozzuk, a másikat pedig 10-el osztjuk.

Például:

3 * 20 = 30 * 2

10 * 10 = 1 * 100

1 * 50 = 10 * 5


Visszatérve a feladathoz:

0,6 * 10 = 6

10 000 000 : 10 = 1 000 000 = 10⁶

Tehát a 0,6*10⁷ normál alakja 6*10⁶

2017. okt. 17. 19:37
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Normálalak:

Egy 1-nél nagyobb, vagy egyenlő, 10-nél kisebb szám szorozva a megfelelő 10-es hatvánnyal.

Amit írtál:

0,6*10*10*10*10*10*10*10

A cél, hogy ebből a *10-ből annyit "elvegyél", hogy a 0,6-ból 1 és 10 közötti szám legyen. Tehát most egy 10-est kell "elvenni".

0,6 * 10 * 10^6

6 * 10^6

2017. okt. 17. 19:58
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen már értem :D
2017. okt. 17. 20:40