Házifeladat. Mi a megoldás? (matek) o. O


1. Egy áruházban 5 kiwit és 2 mangót vettünk 510ft-ért. Mennyi a mangó, és a kiwi darabja, ha tudjuk, hogy egy mangó ára hatszorosa egy kiwi árának?


2. Egy bábkészítő 3 féle figurát gyárt: oroszlánt, tigrist, és majmot.

2 tigris = 8 majom

1 tigris + 2 majom = 2 oroszlán

Egy oroszlán hány majom?



2017. okt. 16. 15:50
 1/5 anonim válasza:
47%
1.: Hát a kiwi az finom, de a mangó is. Ezért a mangó kölcsönhatásba lép a kiwivel. (Ezért mágneses erő képződik a test felszínén) 2.: Az oroszlán nem lehet majom, mert a majom nem oroszlán!
2017. okt. 16. 16:03
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

2) 1 oroszlán= 3 majom

--> Ha 2tigris=8majom, akkor 1tigris=4majom.

Ergo: 4majom+2majom=2oroszlán

6majom=2oroszlám /:2

3majom=1oroszlán

2017. okt. 16. 16:07
 3/5 anonim ***** válasza:

1.

1db mangó = 6 kiwi

5 kiwi + 2 * 6 kiwi = 510ft

17 kiwi = 510ft

1 kiwi = 30 ft

1 mangó = 30*6= 180ft

ell:

5*30+2*180=510

Bingó!

2017. okt. 16. 16:21
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:
47%

5x + 12x = 510

17x = 510

x = 30


30 ft egy kivi és 180 ft egy mangó

2017. okt. 16. 16:26
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. ment mindenkinek a plusz.
2017. okt. 16. 23:21