1. Egy áruházban 5 kiwit és 2 mangót vettünk 510ft-ért. Mennyi a mangó, és a kiwi darabja, ha tudjuk, hogy egy mangó ára hatszorosa egy kiwi árának?
2. Egy bábkészítő 3 féle figurát gyárt: oroszlánt, tigrist, és majmot.
2 tigris = 8 majom
1 tigris + 2 majom = 2 oroszlán
Egy oroszlán hány majom?
2017. okt. 16. 15:50
1/5 anonim válasza:
1.: Hát a kiwi az finom, de a mangó is. Ezért a mangó kölcsönhatásba lép a kiwivel. (Ezért mágneses erő képződik a test felszínén) 2.: Az oroszlán nem lehet majom, mert a majom nem oroszlán!
2/5 anonim válasza:
2) 1 oroszlán= 3 majom
--> Ha 2tigris=8majom, akkor 1tigris=4majom.
Ergo: 4majom+2majom=2oroszlán
6majom=2oroszlám /:2
3majom=1oroszlán
3/5 anonim válasza:
1.
1db mangó = 6 kiwi
5 kiwi + 2 * 6 kiwi = 510ft
17 kiwi = 510ft
1 kiwi = 30 ft
1 mangó = 30*6= 180ft
ell:
5*30+2*180=510
Bingó!
4/5 Andizsuzsi válasza:
5x + 12x = 510
17x = 510
x = 30
30 ft egy kivi és 180 ft egy mangó
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. ment mindenkinek a plusz.
2017. okt. 16. 23:21