Dardius99 kérdése:

Mekkora a háromszögbe írt kör sugara ha oldalai 4,8,10? Teljes megoldást kérek levezetéssel, hogy megértsem.

matematika,háromszög,kör,sugár
2017. okt. 14. 19:57
 1/2 anonim ***** válasza:

"hogy megértsem"

Ahhoz tudni kellene, hogy eddig mit tudsz matematikából. Például a Héron-képletet tanultad? (tudod?)

2017. okt. 14. 20:09
 2/2 anonim ***** válasza:

Van rá képlet:


[link]



r = 2*T/(a+b+c) = gyök[(s-a)(s-b)(s-c)/s]

ahol s = (a+b+c)/2


s = (4+8+10)/2=11


behelyettesítve:

r = gyök[7*3*1/11]=gyök(21/11)=1,38

2019. máj. 28. 11:51