matematika,háromszög,kör,sugár2017. okt. 14. 19:57
1/2 anonim válasza:
"hogy megértsem"
Ahhoz tudni kellene, hogy eddig mit tudsz matematikából. Például a Héron-képletet tanultad? (tudod?)
2/2 anonim válasza:
Van rá képlet:
r = 2*T/(a+b+c) = gyök[(s-a)(s-b)(s-c)/s]
ahol s = (a+b+c)/2
s = (4+8+10)/2=11
behelyettesítve:
r = gyök[7*3*1/11]=gyök(21/11)=1,38