#oxigén metán
2017. okt. 11. 18:39
1/2 Silber válasza:
CH4 + 2O2 -> CO2 + 2H2O => n(O2)=2*n(CH4)
n(CH4)=m(CH4)/M(CH4)
N(CH4)=A*n(CH4)
n(O2)=2*n(CH4) => N(O2)=2*N(CH4)
N(O2)=2*A*m(CH4)/M(CH4)
A=6*10^23 1/mol
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. okt. 11. 19:26