Ha a=10 és b=-5 akkor mi az érték. Levezetéssel kérhetem? 5 (3a-2b) - 3 (5a-5b) ; (-4) (a-b) - (5a-2b) ;15a-[2b+2 (a-5b) ]


2017. máj. 29. 22:36
1 2
 1/11 anonim válasza:
70%

5x(3x10-2x(-5))-3x(5x10-5x(-5))=5x(30+10)-3x(50+25)=5x40-3x75=200-225=-25


(-4)x(10-(-5))-(5x10-2x(-5))=(-4)x15-(50+10)=(-60)-60=-120


15x10-[2x(-5)+2x(10-5x(-5)]=150-[(-10)+2x(10+25)]=150-(-10+70)=150-60=90

2017. máj. 29. 23:03
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

5*(3*a – 2*b) – 3*(5*a – 5*b)

5*(3*a – 2*b) – 3*5*(a–b)

5*[(3*a – 2*b) – 3*(a-b)]

5*[(3*10 – 2*5) – 3*(10-5)

5*(20 – 3*5)

5*(20 – 3*5)

5*(20-15)

5*5

=25

2017. máj. 29. 23:04
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Elsőnél -25 lesz.

De egyébként behelyettesíted, és végigszámolod. Kérheted levezetéssel, de ez olyan mintha az ábécé tanulásakor mindig megkérnél valaki hogy olvassa fel azokat a szavakat, amik dzs betűt tartalmaznak. Ezzel azt érnéd el, hogy sosem tanulnám meg rendesen olvasni.

2017. máj. 29. 23:08
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

(-4)*(a-b)-(5*a-2*b)

(-4)*(10-5) - (5*10 - 2*5)

-40 + 20 – 50 + 10 = -60

2017. máj. 29. 23:10
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
most kajak ekkora hülye vagy, h egy egyszerű szorzásba nem tudsz behelyettesítteni?
2017. máj. 29. 23:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Miért -25?

[link]

2017. máj. 29. 23:16
 7/11 anonim ***** válasza:
41%

15a-[2b+2(a-5b)]

15*10-[2*5+2*(10-5*5)]

150 - [10 + 2*(10 – 5*5)]

150 - [10 + 2*(10 – 25)]

150 - (10 + 20 – 50)

150 - (-20)

150 + 20 = 170

2017. máj. 29. 23:27
 8/11 anonim ***** válasza:
#6: Mert b értéke -5 és nem +5.
2017. máj. 29. 23:35
 9/11 anonim ***** válasza:
45%

Az első jó válasz. Ha ellenőrizni akarod magadat, akkor legközelebb használd ezt az oldalt:

[link]

2017. máj. 30. 03:50
 10/11 anonim ***** válasza:
Nás Páng! A # 6-ban nem az az oldal van?
2017. máj. 30. 11:02
1 2