Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kötelezhet a tanár internet...

Kötelezhet a tanár internet használatára a beadandó házi feladathoz?

Figyelt kérdés
Nincs számítógépem, és a legtöbb tanár elfogadja a kézzel írt beadandókat, viszont vannak akik azt mondják 'oldjam meg vagy 1-es'. Egyáltalán megteheti? Plusz ha jól tudom a Powerpoint amin kéri fizetős vagy mi (sajna hülye vagyok a gépekhez, mindenben a telefonomat használom, de ezen meg kevés a tárhely, ígyis iskolához/munkához való dokumentumokkal és képekkel van tele, és már régebben próbáltam megoldani rajta a ppt-t de nem sikerült. Előre is köszi a válaszokat!

2017. okt. 12. 13:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyébként 18 éves lány vagyok. 2,5 órára lakom az iskolámtól, senki sem lakik erre akit ismerek, és a suli könyvtárában nincs számítógép erre a célra.
2017. okt. 12. 13:32
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Informatika órád nincs? Esetleg ott megtudnád csinálni! Powerpointnak van ingyenes változata is!
2017. okt. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
A prezi online, ott is tudsz prezentaciot kesziteni. A mai vilagban ezek mar eleg alap dolgok. Tankonyv megvasarlasara is kotelezhet, sokszor egyaltalan nem olcsobb egy regi szamitogepnel, amin tudsz internetezni meg osszerakni egy prezentaciot... vagy vegyel reszletre egy laptopot. De amugy meg nem hiszem el, hogy ezt a mai vilagban nem lehet megoldani. Max atbuszozol a szomszed varosba, es ott osszedobod a konyvtarban. Meg azt se hiszem el, hogy nincs egy barat vagy baratno, akinel megcsinalhatnad. Van egy olyan erzesem, hogy csak kifogast keresel.
2017. okt. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

A Microsoft Office bizonyos verziói, az OneNote illetve a Windows op. rendszerei közül néhány ingyenesen elérhető közoktatásban résztvevők számára. (Tanároknak és diákoknak is egyaránt a teljes verzió jár + felhő tárhely.)

Csak le kell töltened és megadnod az oktatási azonosítódat.


Nem tudom milyen intézményben tanulsz, de ha szeretnél tovább tanulni gép nélkül egyszerűen nem fogsz tudni semmit sem csinálni.

Még egyetemre se jelentkezni például.


Hogy mire kötelezhet és mire nem, az bonyolult kérdés. Egyrészt jogilag és és erkölcsileg is szerintem más-más a válasz erre.

(De, ha érdekel olvasd át a tanulói jogokkal foglalkozó törvénycikkeket.)


Nyilván Te nem szeretnél órán erről beszélni, hogy nincs géped, mert lehet kellemetlenül érintene a többiek előtt.



Nem vagyok egy nagy prezentáció készítő, de nagyon szívesen segítek összerakni valamit. Keress nyugodtan!

2017. okt. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

2-3. válaszolónak:


Ha 2,5 órára lakik a sulitól, nem olyan egyszerű megoldani az utazást, ráadásul minden nap.

Lehet nem is jár annyiszor busz, hogy megforduljon és megcsinálja a ppt-t.


Kis lélekszámú településen, ahol pl. sok öreg él, nem biztos, hogy minden házban van számítógép az ismerősök körében.

2017. okt. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
A mai világban számítógép és internet nélkül? Iszonyatosan el fogsz maradni az életben, de te tudod.
2017. okt. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%

Nem mindenki engedheti meg magának a számítógépet sajnos Magyarországon.

Nézd meg pl. hányan veszik a legújabb telefonokat hitelre, csak, hogy legyen...


Vagy miért van a rendőrség pentium konfigjain WinXp server és Internet Explorer.


Kb a digitális őskorban élünk jelenleg, az élvonalhoz képest.

2017. okt. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jótanácsokat! Sajnos csak és kizárólag powerpointban fogadja el, dolgozom iskola mellett, szeretnék majd laptopot de jelenleg vannak fontosabb dolgok is. Technikus képzésen vagyok, ezután csak egy fél éves képzésem lesz majd, addigra tudok venni laptopot, de ez az 1 év nagyon szívás így. Tudom használni az internetet, van is a telefonomon, de ezen nincs sok tárhely, nem jutott eszembe a megvételekor hogy ez még lehet gond, meg hát ezen nehezen megoldható egy prezentáció, 1-2x azt mondom belefér, de ez sajnos gyakori probléma lesz, azért szerettem volna tudni megtehetem-e, hogy kézzel írt változatot adok le. Tekintve hogy eredetileg kb. 300 km-re laktunk a sulitól, és itt találtunk lakást örülök hogy 'csak' 2,5 órát kell utaznom (az egy nap bizony 5 óra, jobb esetben), és így nem ismerek erre senkit, a legközelebbi osztálytársaim is 1 órányira laknak, és tekintve hogy dolgozok iskola után, mint már említettem, ezen kívül egészségi okokból konditerembe járok (mert hát arra sincs kifogás amiért ne lenne rá időm ugyebár), nincs időm sehova sem menni, de valószínűleg az lesz hogy megcsinálom a legközelebbi osztálytársaimnál. (Remélem mindenki kötekedésére választ adtam). Örülök hogy egy senki leszek mert 18 évesen nincs jelenleg számítógépem.
2017. okt. 12. 23:31
 9/11 A kérdező kommentje:
És nem, idén nincs már infó órám, tavaly pl azon oldottam meg, és kölcsön laptoppal.
2017. okt. 12. 23:32
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, én a helyedben pedig akkor is beruháznék egy kis laptopba. A gép ereje mindegy a te esetedben, ugyanis valószínű prezentáció készítésre használnád, arra még a veled egyidős gép is elég lenne...

Csak egy javaslat, szerintem van 10 ezred, vagy max 20 ezred, ha dolgozol is mellette, de ha annyira nincs, szerintem akkor is félre tudsz tenni havonta x összeget.

17f

2017. okt. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!