Tgx=gyök3-2. Ebből hogyan jön ki, hogy x=-pí/2+k*2pí?


Nem értem, hogy lesz a tgx értékéből x-re egy pí-s érték? Számológép nélkül át lehet egyáltalán ezt írni?

Aki elmagyarázza, nagyon hálás lennék.



2017. okt. 8. 10:20
 1/4 A kérdező kommentje:

Akár egy másikat is kérdezhettem volna.

Pl.: cosx=1/2 és a másik cosx=-1/2. Itt hogyan jön ki az, hogy x1=+ vagy - pí/3+k*2pí (k egész) és x2= + vagy - 2pí/3 +k*2pí (k egész).

Egyszerűen nem értem, hogy mi alapján lehet ezt megmondani.

2017. okt. 8. 10:27
 2/4 anonim ***** válasza:

Egységkör, majd nézd át a trigonometrikus függvények periódusát.


Pl sin90=sin450=sin810....

2017. okt. 8. 12:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy neked a Pi okozza a gondot?

Nézzük ezt a példát:


cos(x) = 1/2

Ekkor x = 60 fok. ( és még 2k*pi, de ez most nem érdekes)

A 60 fokot kifejezhetjük az 1 sugarú körben, a hatvan fokos szöghöz tartozó körív hosszával is, ami 2*pi*6 = pi/3

2017. okt. 9. 07:24
 4/4 anonim ***** válasza:
bocs. Nem 2*pi*6, hanem 2*pi/6
2017. okt. 9. 07:25