Az lenne a kérdésem, hogy lehet meghatározni egy első fokú fügvényt, hogy az g(x)= ax+b legyen, ha ismerjük két pont koordinátáit.
A (2 , 3)
B (1 , 2)
2017. okt. 6. 21:06
1/6 anonim válasza:
A számpárból az első az x-koordináta, a második meg a hozzá tartozó y-koordináta. Vagyis ha beírod az egyenletbe, akkor ki kell, hogy elégítsék. Két pont, két egyenlet, megkapod a-t és b-t.
2/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy az első az x , a második az y, de nekem egy egyenletre van szükségem. Igy hangzik a feladat szövege
Határozd meg azt a g elsőfokú függvényt, amely átmegy az A(2, 3) és B(1 , 2) koordinátájú pontokon. Bocsi,ha valamit én értek rosszúl az első válaszból,de késő van :)
2017. okt. 6. 21:20
3/6 anonim válasza:
Biztosan tanultátok, hogyan lehet eme négy számból meghatározni az a meredekséget.
4/6 Mojjo válasza:
@2: Ha a g(x) = ax+b-t lecseréljük arra, hogy y = ax+b, már látod a két egyenletet? :)
5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, megvan :)
2017. okt. 6. 21:38
6/6 A kérdező kommentje:
A meredekség szó nem jutott az eszembe és nem tudtam ,hogy keressek rá
2017. okt. 6. 21:39