2017. okt. 5. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%

sin2x+cos2x=1

Emeljünk ki x-et:

x(sin2+cos2)=1

Osszuk el mindkét oldalt (sin2+cos2)-vel:

x=1/(sin2+cos2), ami megközelítőleg 2.027778

2017. okt. 5. 21:05
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

sin2x+cos2x=1

2sinxcosx+(cosx)^2-(sinx)^2=(sinx)^2+(cosx)^2

2sinxcosx-2(sinx)^2=0

sinx(cosx-sinx)=0

egy szorzat akkor és csak akkor 0,ha vmelyik tagja 0.

Innen már talán neked is megy

2017. okt. 5. 21:33
 3/12 anonim ***** válasza:

Biztonság kedvéért, azért ellenőrizd a megoldásodat:

[link] (3. kép)

2017. okt. 5. 21:45
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Miert lett lepontozva az elso valaszom? Tokeletesen megoldottam a feladatot.
2017. okt. 5. 22:28
 5/12 anonim ***** válasza:
7%
én felpontoztam:D
2017. okt. 5. 22:33
 6/12 tatyesz ***** válasza:

#4: szinuszból és koszinuszból nem lehet x-et kiemelni.


Pl


sin(2*30°)=sin(60°)=√3/2=0,866


"Kiemelem" a 30°-ot: 30*sin(2)=30*0,035=1,047


Mondhatnád, hogy ez azért nem jó, mert fokban számoltam. Akkor legyen radián.


sin(2*π/6)=sin(π/3)=√3/2=0,866


"Kiemelem" a π/6-ot: π/6*sin(2)=π/6*0,035=0,0183

2017. okt. 6. 11:40
 7/12 tatyesz ***** válasza:

Bocs, az utolsó sort javítom:


"Kiemelem" a π/6-ot: π/6*sin(2)=π/6*0,9093=0,4761

2017. okt. 6. 11:45
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem a fuggveny argumentumabol emeltem ki az x-et, hiszen nem is ott volt. Ha nincs a fuggveny utan zarojel, akkor az argumentuma csupan a kovetkezo "tagot" tartalmazza, ami jelen esetben a 2. Tehat a kerdezo altal leirt feladat "szebben": sin(2)*x+cos(2)*x=1, amit szerintem tokeletesen megoldottam.
2017. okt. 6. 13:43
 9/12 tatyesz ***** válasza:
Nagyon ügyes vagy, és igazad van, hogy kellett volna zárójel, de sajnos az emberek nem mindig tartják be a szabályokat, ennek ellenére meg lehet érteni, hogy mire gondolt a kérdező.
2017. okt. 7. 12:51
 10/12 tatyesz ***** válasza:

Sőt, még a wolframalpha is megérti

[link]

2017. okt. 7. 13:27
1 2