Benipc kérdése:

Holnapra kellene, segitettek?

[link]
2017. okt. 5. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Kik segítettek?
2017. okt. 5. 19:03
 2/2 anonim ***** válasza:

Az 5.) feladatnál csak beírod a, b és c helyére a 2-őt, 2/3-ot és a -1/5-öt, aztán kiszámolod mindkét oldalt és kiderül melyik a nagyobb.


Amik felmerülhetnek a feladatban:


* Törtet egész számmal úgy szorzol, hogy a tört számlálóját beszorzod az egész számmal.

* Törtet törttel úgy szorzol, hogy a számlálót a számlálóval, nevezőt a nevezővel szorzod meg.

* Törtet úgy hatványozol, hogy a számlálót és a nevezőt is külön-külön hatványozod.

* Egész számhoz törtet úgy adsz hozzá/vonsz ki, hogy az egészet átírod ugyanolyan nevezőjű törtszámmá és utána csak a számlálókat kell kivonnod/összeadnod. Vagy egyszerűbben megközelítve ugyanezt: Az egész számot beszorzod a tört nevezőjével és utána a kapott számmal dolgozol tovább (pl. 3-1/5 esetén: 3*5=15, tehát 15-1=14/8 lesz a végeredmény).


A 7.) feladatban a "helyettesítési érték" azt jelenti, hogy a végeredményt kell kiszámolnod.

2017. okt. 5. 23:36