Ha valaki segít az megtudná magyarázni hogy értsem is? A feladat úgy szól hogy
Egy vízmelegítő percenként 9,6dm3 vizet enged át. Hány m/s sebességgel folyik a víz a 2cm2 keresztmetszetű csapből?
2017. szept. 5. 20:05
1/6 anonim válasza:
Legyen azonos mértékegység!
A 9,6 dm3 hány cm3?
Ha megvan, folytatjuk.
2/6 A kérdező kommentje:
9600 cm3
2017. szept. 5. 20:26
3/6 anonim válasza:
9600cm^3=2cm^2 * x ebből x=4800cm=48méter
60 másodperc alatt 48 méter, akkor 1 másodperc alatt 48/60 méter.
Tehát a sebesség 48/60= 4/5 méter/sec
4/6 A kérdező kommentje:
És az x-et miből tudtuk meg?
2017. szept. 5. 20:32
5/6 anonim válasza:
Henger térfogata= alapterület (2cm^2 területű kör) * magasság (én most x-el jelöltem)
Az átfolyt vízet képzled el egy hengernek!
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azt hisszem megértettem.
2017. szept. 5. 20:37