Fizika házi nem értem és holnapra kell megcsinálnom?


Ha valaki segít az megtudná magyarázni hogy értsem is? A feladat úgy szól hogy

Egy vízmelegítő percenként 9,6dm3 vizet enged át. Hány m/s sebességgel folyik a víz a 2cm2 keresztmetszetű csapből?



2017. szept. 5. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Legyen azonos mértékegység!

A 9,6 dm3 hány cm3?

Ha megvan, folytatjuk.

2017. szept. 5. 20:07
 2/6 A kérdező kommentje:
9600 cm3
2017. szept. 5. 20:26
 3/6 anonim ***** válasza:

9600cm^3=2cm^2 * x ebből x=4800cm=48méter

60 másodperc alatt 48 méter, akkor 1 másodperc alatt 48/60 méter.

Tehát a sebesség 48/60= 4/5 méter/sec

2017. szept. 5. 20:31
 4/6 A kérdező kommentje:
És az x-et miből tudtuk meg?
2017. szept. 5. 20:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Henger térfogata= alapterület (2cm^2 területű kör) * magasság (én most x-el jelöltem)


Az átfolyt vízet képzled el egy hengernek!

2017. szept. 5. 20:34
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azt hisszem megértettem.
2017. szept. 5. 20:37