Sgeitsetek megoldani kérlek! A leirasban van két feladat azt kéne megcsinálnom?


1. Melyik szám prímszám?

A. 143

B.211

C.221

D.133


2. Felosztottunk egy kör alakú tortát a sugarai mentén 3:4:5 annyiban. Megmértük, hány fokos szögeket kaptunk a kör közzépontjánál. Melyik lehet a jó mérés?

A. 130 fok

B. 140 fok

C. 180 fok

D. 150 fok


Ha tudod a valaszt a magyarazatot is ird meg hogy tudjam nem Csak tippeltél :')



2016. dec. 16. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Egy szám prímszám, hogyha pontosan 2 osztója van: 1 és önmaga. A vizsgálathoz érdemes tudni azt, hogy csak a szám gyökéig kell nézni az osztókat; ha az alatt nincs osztó, akkor a szám prímszám:


gyök(143)=~11,95, tehát 11-ig kell nézni az osztókat. A tanult oszthatósági szabályok szerint a 11 jó lesz osztónak, mivel 1-4+3=0, a 0 pedig osztható 11-gyel. 143:11=13, tehát tényleg nem prímszám, mivel 4 osztója is van.


gyök(211)=~14,52, tehát 14-ig kell nézni. Csak a 7-re és a 13-ra nem tanultunk oszthatósági szabályt, tehát azokra meg kell nézni direktben. Nem osztható velük, tehát a 211 prímszám.


221:13=17, tehát nem prímszám


133=7*19, ez sem.


2. Ha a részeket egyenlő részekre osztjuk, akkor a torta 3+4+5=12 részre lesz felosztva, tehát 1 kis tortaszelethez 360°:12=30°-os szög tartozik. 3*30=90°, 4*30=120°, 5*30=150°, tehát a D lesz a jó.

2016. dec. 16. 21:00
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon sok segitseg volt :)
2016. dec. 16. 21:04