ZyxNoname kérdése:

Jól csináltam meg? (matek)


[link]

[link]



2017. okt. 4. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt beírod és kiírja az eredményeket:

[link]


Az első kapásból nem jó, a gyök alatt 9+16 = 25 van, és nem 9-16.

2017. okt. 4. 21:06
 2/6 anonim ***** válasza:
Az összes rossz csak a C nem. Minusz szorozva minusszal az plusz...
2017. okt. 4. 21:12
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi csak nincs számológépem és így naygon elrontottam de kíjavítottam a hibákat(elcsortam tesom számoló gépét) :D
2017. okt. 4. 21:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Ehhez azért nem kell számológép:

16-4*1*(-12) = 16+48 = 64

gyök(64) = 8

2017. okt. 4. 21:23
 5/6 A kérdező kommentje:
nekem sajna kell mert hulla fáradt vagyok 8-ra értem haza 9 órám volt aztán még edzés szóval igazából ha az lenne a feladat hogy 2*8=16 azt én akkor is összeadnám bár tudom hogy nem jó de mégse tudnám érted ennyire hulla vagyok már :D
2017. okt. 4. 21:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Természetesen Ifjutitan, ha értesz hozzá akkor 5-10 másodperc alatt szorzattá alakítod fejben és megvan a megoldás, és még toll sem kell hozzá.
2017. okt. 5. 16:25