Bizonyítsuk be hogy a11-et és a12-t megcserélve a determináns akkor és csak akkor nem változik, ha a11=a12 vagy A11=A12

2017. okt. 2. 11:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Első sorra alkalmazott kifejtési tétel:

csere előtt: a11*A11 + a12*A12 + ...

csere után: a12*A11 + a11*A12 + ... (a többi változatlan)


a11*A11 + a12*A12 = a12*A11 + a11*A12

a11*(A11 - A12) - a12*(A11 - A12) = (a11 - a12)*(A11 - A12) = 0.

2020. dec. 9. 05:49