Bizonyítsuk be hogy a11-et és a12-t megcserélve a determináns akkor és csak akkor nem változik, ha a11=a12 vagy A11=A122017. okt. 2. 11:54
1/1 anonim válasza:
Első sorra alkalmazott kifejtési tétel:
csere előtt: a11*A11 + a12*A12 + ...
csere után: a12*A11 + a11*A12 + ... (a többi változatlan)
a11*A11 + a12*A12 = a12*A11 + a11*A12
a11*(A11 - A12) - a12*(A11 - A12) = (a11 - a12)*(A11 - A12) = 0.