Adott egy egyenlet, melyet N1-re kellene rendezni. Az eredmény is adott, a hozzá vezető lépésekre lenne szükségem. Valaki segítene?

Az egyenlet az 1. kommentben lévő linkről érhető el

2017. szept. 27. 19:54
 1/3 A kérdező kommentje:
2017. szept. 27. 19:54
 2/3 anonim ***** válasza:

r_max1 - c11*N1 - c12*N2 = 0 (+c11*N1)

r_max1 - c12*N2 = c11*N1 (/c11)

[r_max1 - c12*N2]/c11 = N1 (a bal oldali tag pedig szétbontható)

r_max1/c11 - c12*N2/c11 = N1

2017. szept. 27. 21:07
 3/3 A kérdező kommentje:
Így már érthető, köszönöm!
2017. szept. 27. 21:17