Fizika lecke! Valaki segítene? :/


Egy jármű útjának egyharmadát 90 km/h ,kétharmadát 120 km/h átlagsebességgel tette meg.Mekkora a teljes útra számított átlagsebesség ?



Valaki segítene megoldani ? :/ Nagyon nem értem...



2017. szept. 27. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

v(átl)=s(össz)/t(össz)

a megtett út legyen 3s


v(átl)=3s/t(össz)=3s/(s/v1+2s/v2)=3/(1/v1+2/v2)=3/(1/90+2/120)=108 km/h

2017. szept. 27. 19:11
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ! :D Így már értem.
2017. szept. 27. 19:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Beköplek Kozáknak!
2017. okt. 28. 21:11
 4/4 A kérdező kommentje:
?
2017. okt. 29. 07:37