Egy jármű útjának egyharmadát 90 km/h ,kétharmadát 120 km/h átlagsebességgel tette meg.Mekkora a teljes útra számított átlagsebesség ?
Valaki segítene megoldani ? :/ Nagyon nem értem...
2017. szept. 27. 18:39
1/4 anonim válasza:
v(átl)=s(össz)/t(össz)
a megtett út legyen 3s
v(átl)=3s/t(össz)=3s/(s/v1+2s/v2)=3/(1/v1+2/v2)=3/(1/90+2/120)=108 km/h
2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ! :D Így már értem.
2017. szept. 27. 19:20
4/4 A kérdező kommentje:
?
2017. okt. 29. 07:37