Sziasztok! Tudtuk segíteni ebben a fizika feladatban: Az alumínium sűrűsége 0 C° hőmérsékleten 2,7 g/cm3. Mennyi a sűrűsége, ha a forrásba levő vízbe mártjuk? ( Az alumínium lineáris hőtágulási együtthatója 2,4 * 10-5 1/C°) Megtudnátok mondani, hogy milyen képlettel tudom megoldani? A válaszokat előre köszönöm!2017. jan. 7. 10:36
1/2 anonim válasza:
Test térfogatváltozása a lineáris hőtágulási együttható 3-szorosa.
A példa szerinti esetben 3 * 2,4 * 10^(-5) 1/°C = 7,2 * 10^(-5) 1/°C.
Jelentése: a test térfogata ilyen arányban változik 1 °C hőmérséklet változás esetén.
A forrásban levő víz hőmérséklete 100 °C.
0 °C-ról a hőmérséklet változás 100 °C.
A térfogat az eredeti méret 100 * 7,2 * 10^(-5) = 7,2 * 10^(-3) = 0,0072-edszeresével nő.
A térfogattal fordított arányban változik a sűrűsége.
2,7 g/cm³ 0,0072-szerese 2,7 * 0,0072 = 0,01944 g/cm³
2,7 g/cm³ – 0,01944 g/cm³ = 2,68056 g/cm³
A sűrűség 2,68056 g/cm³ lesz.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. jan. 7. 17:01