Tudnátok segíteni a fizika házimban?

Sziasztok! Tudtuk segíteni ebben a fizika feladatban: Az alumínium sűrűsége 0 C° hőmérsékleten 2,7 g/cm3. Mennyi a sűrűsége, ha a forrásba levő vízbe mártjuk? ( Az alumínium lineáris hőtágulási együtthatója 2,4 * 10-5 1/C°) Megtudnátok mondani, hogy milyen képlettel tudom megoldani? A válaszokat előre köszönöm!

#házi feladat #fizika #fizika feladat #sűrűségszámolás
2017. jan. 7. 10:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Test térfogatváltozása a lineáris hőtágulási együttható 3-szorosa.

A példa szerinti esetben 3 * 2,4 * 10^(-5) 1/°C = 7,2 * 10^(-5) 1/°C.

Jelentése: a test térfogata ilyen arányban változik 1 °C hőmérséklet változás esetén.


A forrásban levő víz hőmérséklete 100 °C.

0 °C-ról a hőmérséklet változás 100 °C.

A térfogat az eredeti méret 100 * 7,2 * 10^(-5) = 7,2 * 10^(-3) = 0,0072-edszeresével nő.


A térfogattal fordított arányban változik a sűrűsége.

2,7 g/cm³ 0,0072-szerese 2,7 * 0,0072 = 0,01944 g/cm³

2,7 g/cm³ – 0,01944 g/cm³ = 2,68056 g/cm³


A sűrűség 2,68056 g/cm³ lesz.

2017. jan. 7. 13:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. jan. 7. 17:01