2017. szept. 26. 18:27
1/2 anonim válasza:
Reakcióegyenletek:
Cu(NO3)2 + Zn --> Zn(NO3)2 +Cu
2 AgNO3 + Zn --> Zn(NO3)2 + 2 Ag
n(Cu) =V*c = 0,05 mol/dm3 * 0,5dm3 = 0,025 mol
n(Ag) =V*c = 0,1 mol/dm3 * 0,5dm3 = 0,05 mol
A 0,025 mol réz kiválik és helyette beoldódik 0,025 mol cink
A 0,05 mol ezüst kiválik és helyette beoldódik 0,05/2= 0,025 mol cink
Beoldódó cink = 0,025 mol + 0,025 mol = 0,05 mol
M(Zn)=65,4 g/mol
m(Beoldódó cink) = M*n = 65,4*0,05 = 3,27 g
m( maradék cink) = 3,6g -3,27g
[ innentől már tudsz számolni]
m(Cu)= M*n = M(Cu) * 0,025mol
m(Ag)= M*n = M(Ag) * 0,05mol
m(Fém lemez) = m( maradék cink) + m(Cu)+m(Ag)
c(Cu) = m(Cu)/m(Fém lemez)
c(Ag) = m(Ag)/m(Fém lemez)
c(Zn) = m(Zn)/m(Fém lemez)
Ell:
c(Cu)+c(Ag+c(Zn) = 1
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2017. szept. 27. 20:35