2015. febr. 26. 18:52
1/1 anonim válasza:
Ag + HNO3 - > AgNO3 + NO + H2O
3Ag + 4HNO3 = 3AgNO3 + NO + 2H2O
ami ebből kell igazából, hogy 3 mol ezüst reagáltatásához 4 mol salétromsav kell
5g ezüst az M=m/n m/M=n alapján 5/108=0,0463 mol
osztva hárommal * 4-el 0,0617 mol HNO3 ra lenne szükség
ennek a tömege M*n=m 63*0,0617=3,8871g
wB=mb/mO*100
mb/wb*100=mo
3,8871/68 *100 = 5,72 g 68w% os oldat kell aminek ha a sűrűsége 1,39g/cm^3
ró=m/V
m/ró=V 4,11 cm3-re van szükség minimum
(persze egyébként jó lenne fölös savval reagálni, mert így jó sokáig fog tartani)