Ugye nem tudjuk az út hosszat ez a nehezítés.

SÜRGŐS LENNE.



2017. szept. 23. 12:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%
65,18 km/h
2017. szept. 23. 12:58
 2/18 anonim válasza:
14%

feltetelezunk 1000metert-

1km/x=55 emelkedo xfel=0,018ora

1km/x=68 lejto xle=0,0147ora


oszz 0.0327ora 2km-en


atlagseb=s ossz/t ossz

=2/0.0327

=61.62 km/h

2017. szept. 23. 13:13
 3/18 anonim ***** válasza:
12%

de tudjuk, az út fel a hegyre meg vissza onnan

veheted ezt akár 1 km-nek is, teljesen mindegy az átlagsebesség szempontjából

a lényeg, hogy oda-vissza ugyanannyi


átlagsebesség = összes út / összes idő

2017. szept. 23. 14:43
 4/18 anonim ***** válasza:
56%

2 / (1/55 + 1/80) = 65,185 km/h

[link]

#2-nek is kijött volna, ha nem 68-cal számol 80 helyett. :D

2017. szept. 23. 14:53
 5/18 anonim ***** válasza:
18%

Tegyük fel, hogy az út hossza s, ezt a v=s/t képlet szerint s/55 óra alatt teszi meg (mivel 55*s/55=s). Ugyanezen logika mentén visszafelé már csak s/80 óra szükséges az út megtételéhez.


Átlagsebesség = összes megtett út / összes megtett idő. Összesen s+s=2s utat tett meg (s/55)+(s/80) óra alatt, tehát az átlagsebesség: (2s)/[(s/55)+(s/80)], látható, hogy a tört egyszerűsíthető s-sel, így 2/[(1/55)+(1/80)] lesz az átlagsebesség, ez pedig már kiszámolható. A végeredményt km/h-ban kapod, és az is kiderült, hogy az átlagsebesség nem függ az út hosszától.

2017. szept. 23. 14:57
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

nulla.


a tudomány rovatban ne keverjük már össze az átlagsebességet az átlagos sebesség nagysággal...

2017. szept. 23. 14:58
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

"v=s/t"


valójában ez a modell csak addig működik, amíg egyenes vonalú egyenletes mozgásokat vizsgálunk


helyesebben inkább v=ds(t)/dt ahol v és s amúgy vektor

2017. szept. 23. 15:00
 8/18 Mojjo ***** válasza:
53%
@6-7: itt s a megtett út, nem az elmozdulás, így teljesen jól számoltak a többiek, nem nulla az eredmény, ds/dt meg a pillanatnyi sebesség, szóval klassz dolog, hogy tudunk deriválni, de itt pont nem kell.
2017. szept. 23. 15:04
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagyok matematikus, de biciklista igen. Nincs az az állat, aki hegyre fel 55 km/órával megy. Még sík úton is brutális tempó ez. Hogy a 80-ról már ne is beszéljek...
2017. szept. 23. 15:13
 10/18 anonim ***** válasza:
30%
de amúgy ha az oda vissza nem azt jelenti, hogy a hegy lába az vonatkoztatás középpontja (az origó), és a távolságok és a sebességek nem előjel helyesek, akkor minek traktálják a 6. és 9. osztályosokat olyan fogalmakkal, mint inerciarendszer meg vektormennyiség?
2017. szept. 23. 15:25
1 2