Matek házi megoldás? (Köszi)

Van 3 dobókockám. Hány esetben lesz a dobozt számok szorzata 3-mal osztható?

2017. szept. 21. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor lesz 3-mal osztható a szorzat, ha minimum az egyik kockán 3-mal osztható szám van (3 vagy 6)


Így akkor NEM lesz az, ha csak 1,2,4,5 fordul elő a 3 kockán


Ez 4*4*4=64 esetben történik meg


Összesen 6*6*6 = 216 eset van


Összes - rossz = jó


216 - 64 = 152

2017. szept. 21. 20:28
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2017. szept. 21. 20:32