Van 3 dobókockám. Hány esetben lesz a dobozt számok szorzata 3-mal osztható?2017. szept. 21. 20:15
1/2 anonim válasza:
Akkor lesz 3-mal osztható a szorzat, ha minimum az egyik kockán 3-mal osztható szám van (3 vagy 6)
Így akkor NEM lesz az, ha csak 1,2,4,5 fordul elő a 3 kockán
Ez 4*4*4=64 esetben történik meg
Összesen 6*6*6 = 216 eset van
Összes - rossz = jó
216 - 64 = 152
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2017. szept. 21. 20:32