SOS! Mi lehet az alábbi kémia feladatok megoldása?

Add meg a tömegszázalékban kifejezve az alábbi anyagok nitrogéntartalmát: 22 m/m%-os ammónia oldat, adenin, levegő

2017. szept. 4. 21:03
 1/3 Arp Du ***** válasza:

ammónia tömegének mekkora része nitrogén: 14/17

22 tömegszázalékos oldatban 78% víz van:

az víz/ammónia arány: x/17=78/22

x=17*78/22

nitrogén: 14/x


nitrogén moláris tömeg/adenin mol. tömege= 14/135


levegőben kb. 78 % N2 nitrogén és 22% O2 oxigén


N2 tömege: 0,78*28 g/mol

O2 tömege: 0,22*32 g/mol

N aránya= N2/(N2+O2)

2017. szept. 7. 06:48
 2/3 Arp Du ***** válasza:
bocs az első= 14/(x+17)= nitrogén tömege/(víz tömege+ ammónia tömege)
2017. szept. 7. 06:50
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi
2017. szept. 8. 19:15