Add meg a tömegszázalékban kifejezve az alábbi anyagok nitrogéntartalmát: 22 m/m%-os ammónia oldat, adenin, levegő2017. szept. 4. 21:03
1/3 Arp Du válasza:
ammónia tömegének mekkora része nitrogén: 14/17
22 tömegszázalékos oldatban 78% víz van:
az víz/ammónia arány: x/17=78/22
x=17*78/22
nitrogén: 14/x
nitrogén moláris tömeg/adenin mol. tömege= 14/135
levegőben kb. 78 % N2 nitrogén és 22% O2 oxigén
N2 tömege: 0,78*28 g/mol
O2 tömege: 0,22*32 g/mol
N aránya= N2/(N2+O2)
2/3 Arp Du válasza:
bocs az első= 14/(x+17)= nitrogén tömege/(víz tömege+ ammónia tömege)
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi
2017. szept. 8. 19:15