Hogyan számoljam ki? (pH-s kémiai feladatok)


Mennyi a pH-ja ?

a; 0,01m/m% koncentrációjú sósav oldatnak, ha sűrűsége= 1,00 g/cm3


b; 1,1%(m/V)-os kálium hidroxid oldatnak


c; 0,2 g/L nátrium-hidroxid oldatnak ??


A válaszokat és a segítséget is előre nagyon köszönöm !



2017. jan. 5. 15:19
 1/1 KrIsZAMeNo válasza:

Próbáld meg ez alapján.

A vegyeket cseréld ki.


Példa:


A KOH vizes oldatban 100%-ban disszociál:

KOH → K+(aq) + OH-(aq)

Ennek megfelelően az OH- koncentráció megegyezik a KOH bemérési koncentrációjával:

[OH-] = c(KOH) = 0,05 mol / dm3

Ebből a pOH:

pOH = -lg0,05 = 1,30

A pH értéke pedig

pH = 14 - pOH = 14 - 1,30 = 12,7

2017. jan. 5. 18:06