Mennyi a pH-ja ?
a; 0,01m/m% koncentrációjú sósav oldatnak, ha sűrűsége= 1,00 g/cm3
b; 1,1%(m/V)-os kálium hidroxid oldatnak
c; 0,2 g/L nátrium-hidroxid oldatnak ??
A válaszokat és a segítséget is előre nagyon köszönöm !
2017. jan. 5. 15:19
1/1 KrIsZAMeNo válasza:
Próbáld meg ez alapján.
A vegyeket cseréld ki.
Példa:
A KOH vizes oldatban 100%-ban disszociál:
KOH → K+(aq) + OH-(aq)
Ennek megfelelően az OH- koncentráció megegyezik a KOH bemérési koncentrációjával:
[OH-] = c(KOH) = 0,05 mol / dm3
Ebből a pOH:
pOH = -lg0,05 = 1,30
A pH értéke pedig
pH = 14 - pOH = 14 - 1,30 = 12,7