1. Keressük meg az összes olyan 0-tól különböző természetes számot,amelyek azzal a tulajdonsággal rendelkeznek, hogy 6-tal való osztáskor a kapott hányados és maradék ugyanazon szám.2017. szept. 20. 15:58
1/1 anonim válasza:
Legyen a keresett szám n,
Minden n szám felírható így:
n = 6*k + m
ahol m a maradék, és 0<=m<6
A hányados k, a feltétel szerint egyenlő m-el:
n = 6*m+m = 7*m
és 0<=m<6
Ezt a 6 esetet kell végignézni:
m=0, n=0 (ez nem jó)
m=1, n=7
m=2, n=14
3,21
4,28
5,35
Csak ez az 5 megoldás van