1. Keressük meg az összes olyan 0-tól különböző természetes számot,amelyek azzal a tulajdonsággal rendelkeznek, hogy 6-tal való osztáskor a kapott hányados és maradék ugyanazon szám.

2017. szept. 20. 15:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen a keresett szám n,

Minden n szám felírható így:


n = 6*k + m


ahol m a maradék, és 0<=m<6

A hányados k, a feltétel szerint egyenlő m-el:


n = 6*m+m = 7*m


és 0<=m<6


Ezt a 6 esetet kell végignézni:

m=0, n=0 (ez nem jó)

m=1, n=7

m=2, n=14

3,21

4,28

5,35


Csak ez az 5 megoldás van

2017. szept. 20. 16:11