Nagylajos1999 kérdése:

Matek szöveges feladat! Mi a megoldás? (SÜRGŐS)


1.Adott az ABC háromszög csúcspontjai: A(-2; -1); B(4; -3); C(4; 5).

A, Adjuk meg az ABC háromszög súlypontjának koordinátáit!

B, Számítsd ki a háromszög kerületét!

C, Írjuk fel az c oldalhoz tartozó súlyvonal egyenletét!

D,Írjuk fel a B csúcsból induló magasságvonalának egyenletét!

E, Írjuk fel az AC oldal egyenletét!

F, Melyik pontban metszi egymást a d) és e) feladatban felírt két egyenes?


2.Számítsuk ki az ABC háromszög köré írt kör középpontjának koordinátáit, valamint a kör sugarát, ha A(-3; 1), B(-3; -7); C(-9; -1)!



2017. szept. 14. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:

A második feladat ellenőrzéséhez:

[link]

Sok hasonló feladat:

[link]

2017. szept. 15. 19:16
 2/2 anonim válasza:

E feladat megoldása:kell egy irányitott vektor és egy pont ahhoz hogy felird az egyenes egyenletét

A vektort igy kapod meg:C-A=[6,6],legyen a neve a vektornak u,akkor u[6,6].A pont pedig az A[-2,-1] lesz.

Igy az AC oldal egyenlete:-2+6t=x

-1+6t=y

Ahol t paraméter[tetszőleges szám]

2017. szept. 15. 19:47