Ha a és b valós szám úgy, a (négyzet) -b (négyzet) =10 és a+b=5, akkor 10-b+a egyenlő a) 5 b) -12 c) 8 d) 12?

Hogy lehet az ilyen feledatot megoldani?nem jövük rá sehogy.

2017. szept. 13. 17:32
 1/1 anonim ***** válasza:
a^2-b^2 = (a-b)*(a+b). Mivel tudjuk hogy a+b=5, ezért a-b=2. Ezt felhasználva az eredmény 12.
2017. szept. 13. 17:53