Mekkora az a szög, amelyik mellékszögének A: 5/4-ével egyenlő B: 260%-ával egyenlő?


2017. szept. 12. 17:41
 1/1 tatyesz ***** válasza:

Egy szög és a mellékszög együtt 180°.


A: legyen a mellékszög x, akkor a másik szög 5/4x. A kettő összege 180°:


x+5/4x=180°

9/4x=180°

x=80°


Ez a mellékszög, tehát a másik szög 5/4*80°=100°.

2017. szept. 12. 19:40