2017. szept. 12. 17:41
1/1 tatyesz válasza:
Egy szög és a mellékszög együtt 180°.
A: legyen a mellékszög x, akkor a másik szög 5/4x. A kettő összege 180°:
x+5/4x=180°
9/4x=180°
x=80°
Ez a mellékszög, tehát a másik szög 5/4*80°=100°.