Ezt a feladatot hogy kell megoldani? (fizika)


300 m/s sebességgel haladó lövedékkel átlövünk egy 0,1 m vastag faréteget, a réteg

elhagyásakor a lövedék sebessége 100 m/s. Milyen vastag farétegre lenne szükség a

lövedék megállításához, ha feltételezzük, hogy a fában a lövedék egyenletesen lassul?



2017. szept. 10. 18:14
 1/3 Arp Du ***** válasza:
100%

(Kezdősebességgel rendelkező egyenes vonalú, egyenletesen változó mozgás)

ezzel a két egyenlettel

s= v0*t -(a/2 *t^2)

a= Δv/Δt


1. lövés: s= 0,1m

v0= 300m/s

Δv= 100-300= -200m/s

ismeretlen: a=? , t=Δt=? (idő, amit akkor kezdünk mérni, mikor belép a farétegbe, és addig a pillanatig tart, amikor kilép a farétgeből)

kiszámolod: t= 0,0005 s, aztán a= -400 000 m/s2


2. lövés: vastagabb faréteg, a lövedék megáll

ismert: gyorsulás (a), v0= 300m/s, Δv= -300m/s

ismeretlen (s=?), áthaladási idő (t=Δt=?)

t= 0,00075s

s= 0,1125m

kérdés?

2017. szept. 11. 08:39
 2/3 Arp Du ***** válasza:
100%

lassulás van, ezért negatív előjel lesz a képletben,

talán így logikus:

a sebességváltozás (Δv) negatív,

ezért a gyorsulás (a) is negatív,

és az egyenlet pontosabban:

s= v0*t +(a/2 *t^2)= v0*t +((-400000)/2 *t^2)

kéred a számolás menetét?

2017. szept. 11. 08:46
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld pacsi! :)
2017. szept. 11. 08:59