Hogyan kell ezt a feladatot megoldani? (fizika)


Sziasztok!

Az iskolában kaptam megy feladatot háziként, de sajnos nem csak az adatok kiírásáig jutottam. Tudnátok segíteni?

A feladat:Egy autó átlagos teljesítménye 70kW. Mekkora a húzóereje, ha 5 perc alatt tett meg 10 km utat?



2017. jún. 1. 15:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha feltételezzük, hogy végig állandó sebességgel ment:

W=F*s

P=W/t=F*s/t

P*t=F*s

P*t/s=F=70000*5*60/10000=7*5*60=2100 N

2017. jún. 1. 16:04