Sziasztok!
Az iskolában kaptam megy feladatot háziként, de sajnos nem csak az adatok kiírásáig jutottam. Tudnátok segíteni?
A feladat:Egy autó átlagos teljesítménye 70kW. Mekkora a húzóereje, ha 5 perc alatt tett meg 10 km utat?
2017. jún. 1. 15:52
1/1 anonim válasza:
Ha feltételezzük, hogy végig állandó sebességgel ment:
W=F*s
P=W/t=F*s/t
P*t=F*s
P*t/s=F=70000*5*60/10000=7*5*60=2100 N