aˇn=2*aˇ(n-1)-6
a={5,_,_,_,_}
Nem is a megoldás érdekel, hanem az, hogy hogyan kell kiszámolni. Kérlek, tudnátok nekem érthetően, behelyettesítéssel megmutatni a módszert?
2017. szept. 10. 15:33
1/2 tatyesz válasza:
Ugye az első tag 5.
akkor a második tag a képlet alapján:
aˇn=2*aˇ(n-1)-6
n helyére írjunk 2-t: aˇ2=2*aˇ(2-1)-6 = 2*aˇ1-6 = 2*5-6=4
A 3. tag: n helyére írjunk 3-at: aˇ3=2*aˇ(3-1)-6 = 2*aˇ2-6 = 2*4-6=2
stb.
2/2 A kérdező kommentje:
Végre értem. Köszi!
2017. szept. 12. 17:20