Hogy számoljam ki az alábbi rekurzív sorozat első tagjait?


aˇn=2*aˇ(n-1)-6

a={5,_,_,_,_}

Nem is a megoldás érdekel, hanem az, hogy hogyan kell kiszámolni. Kérlek, tudnátok nekem érthetően, behelyettesítéssel megmutatni a módszert?



2017. szept. 10. 15:33
 1/2 tatyesz ***** válasza:

Ugye az első tag 5.


akkor a második tag a képlet alapján:


aˇn=2*aˇ(n-1)-6


n helyére írjunk 2-t: aˇ2=2*aˇ(2-1)-6 = 2*aˇ1-6 = 2*5-6=4


A 3. tag: n helyére írjunk 3-at: aˇ3=2*aˇ(3-1)-6 = 2*aˇ2-6 = 2*4-6=2


stb.

2017. szept. 11. 09:18
 2/2 A kérdező kommentje:
Végre értem. Köszi!
2017. szept. 12. 17:20