Arra gondoltam hogy pl. egy 1 g-vel (legyen most 10 m/s□) gyorsuló űrjàrmű milyen sebessèget èrne el mondjuk egy óra múlva ha lenne olyan hajtómű ami addig működik.2017. aug. 13. 05:41
1/2 anonim válasza:
A sebesség alapegyenlete: v(t) = v0 + a*t
Ha nincs kezdősebessége a testnek, mert indulástól kezdve érdekel a sebessége, akkor v0 = 0, különben valamekkora értékű.
Ezután csak be kell helyettesíteni (időt másodpercben):
v(3600) = 0 + 10*3600 = 36000 m/s = 129600 km/h.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm !
2017. aug. 13. 22:16