Log3 x^5+ log3^2 x+ 7=3log3 x+10 Valaki meg tudná oldani?

2017. jún. 11. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Log3 x^5+ log3^2 x+ 7=3log3 x+10


Első feladatunk, hogy a "sima" számokat 3-as alapú logaritmusra emeljük.

Log3 x^5+ log3^2 x+ log3^3^7=3log3 x+log3^3^10

mivel összeadás, tagokat össze kell szorozni.

log3-mat levesszük:

x^5 * 2x *3^7= 3x * 59049

4374x^6= 531441x

Mindkét oldalon van x, ezért az egyik oldalról az x-e(ke)t kihúzzuk., ugyanannyit a másik oldalról, így:

4374x^5= 531441

x5=121,5


Megoldás:

5√121,5=x, azaz 2,61=x

2017. jún. 11. 13:03
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocsi az x5=121,5 helyett x^5=121,5
2017. jún. 11. 13:04