Addig jutottam el hogy ezt sikerült felírnom:
ZN + Pb(NO3)2 -> Pb + Zn(NO3)2
Tovább hogy kell?
2017. jún. 11. 11:18
1/1 anonim válasza:
Itt a standardpotenciálokkal kell dolgozni. A törvényszerűség az, hogy a kisebb st. ponteciálú fém képes redukálni a nagyobb st. potenciálú fémet, és mivel a cinkst. potenciálja kisebb mint az ólom ezért a reakció végbemegy.
Zn + Pb2+ --> Zn2+ + Pb
A redukciós termék az a Pb.
Anyagmennyisége=0,414g/207,2 g/mol =0,02mol Pb, ehhez ugyanannyi ólom nitrát kell sztöchiometrikusan.
c= n(oldott anyag)/V(oldat)
V(oldat)= 4ml=4*10^-3 l=4*10^-3 dm^3
n(oldott anyag)=0,02 mol
Megoldás:
c=0,02 mol/4*10^-3 dm^3 = 5 mol/dm3 az oxidálószer oldatának koncentrációja.